Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sukmisstři - Wesec

9. 5. 2008

Sukmisstři vs. FbC Wesec : Wesec na konec..

 

Poslední zápas ¼ finálové skupiny jsme sehráli s týmem FbC Wesec. Díky stoprocentnímu bodovému zisku z předchozích soubojů jsme měli již dopředu jisté 1.místo ve skupině, takže z mače se stala pouhopouhá formalita. Faktem však je, že formalita by to asi byla i v případě, kdybychom ještě o něco hráli. S Wescem jsme se totiž střetli již vloni a výsledek 18:1 dával tušit, že nejde zrovna o soupeře z nejtěžších. V tomto zápase jsme se bohužel nemohli spolehnout na služby jedné z tradičních opor Zdeňka, protože si při riskantním manévru na tréninku ošklivě poranil koleno a dle doktora Koláře se jeho rekonvalescence protáhne na několik týdnů, takže s ním želbohu nemůžeme počítat ani do úvodního zápasu vyřazovací fáze.

Do zápasu jsme vstoupili v klidu a v pohodě. Po dvou minutkách se nám navíc podařilo vsítit první gól, to když se od modré báječně trefil Luba. I bez většího nasazení jsme soupeře jasně přehrávali a měli vše pod kontrolou. Navíc jsme přidali i něco pro diváky – po fešné kombinaci po ose zla Bajgeľ-Já-Zelí vsítil posledně jmenovaný uklidňující druhý gól. To však v konečném důsledku k větší záživnosti mače zrovna třikrát nepřispělo, naopak, poslalo ho to do kvalitativního suterénu. Patrně s vědomím, že výhru máme již v brašně, jsme pokračovali v rozpoložení hodném hloupého Honzy, který by se jen válel na peci a nic nedělal. Doslova želví tempo naší hry a snaživost, leč neschopnost protivníka (kterého zákeřně posílil náš „kamarád“ Prcek), muselo působit na početné publikum jako anestetika. Po dlouhých minutách nudy konečně siréna odhoukala první půli za stavu 2:0 pro Sukmisstry.

Mdlý herní projev našeho souboru se bohužel nikterak výrazně nezlepšil ani po přestávce. Pokračovala tak nepříliš záživná hra, bez valného nasazení, se spoustou přehmatů a zkažených přihrávek. Florbalový gurmán v hledišti musel doslova trpět a lít do sebe Krupicovo pivo po litrech, aby nevnímal tu bídu dole na place. Už se zdálo, že utkání dospěje v uspávacím tempu až do konce, když jsme se přeci jen probudili a začali konečně zodpovědně plnit roli favorita, pro kterého jsou povinností nejen tři body, ale také nějaká ta přidaná hodnota v podobě pěkných gólů a kombinačních akcí.

Vše odstartoval paradoxně zásah našeho soupeře, to když jejich rychlonohý forvard využil Lukasovy ležérnosti při hře dozadu, přesprintoval ho a pokořil Jelena. Ihned za vteřinu (dle oficiálního zápisu spícího časoměřiče) si ovšem vzal slovo Suk a výstavní ranou upravil na 3:1. I dalšího gólu jsem docílili díky nezměrné bojovnosti našeho pana vicepreziďenta, který urputným napadáním donutil váhajícího beka k chybě. Mě již pak nezbývalo, než uzmout volný míček a, ač faulován, blafákem a´la Růča navýšit naše vedení. Pak už se na Wesec valil jeden útok za druhým, přičemž několikrát zvonila i tyčka nebo břevno. Svoji obvyklou chvilku florbalové poezie předvedl Bajgeľ, po jeho sólové akci už to bylo o čtyři. Hned po buly se zopakovala osvědčená spolupráce z druhého gólu a po vymatování soupeřovy obrany skóroval Zelí do prázdné branky. Nejhezčí zásah si připsal Šimák, když v zapeklité pozici napálil míček ze vzduchu a nekompromisně ho uklidil pod břevno wesecké svatyně. Poslední gól padl po standardce, to moji mazanou příhru zužitkoval briskně Luboš a dokreslil tak výslednou podobu skóre na 9:1.

Jak se dalo čekat, zápas jsme bez větších problémů zvládli a po tápání ve většině jeho průběhu jsme si nakonec celkem spravili i střeleckou chuť. Podařilo se nám tak završit vítěznou sérii v základní části a s bilancí 8 výher, 0 remíz, 0 proher a s celkovým skóre 58:18 jsme postoupili do vyřazovací fáze soutěže. A to už bude trochu iné kafe…

 

zpět