Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sukmisstři - Strojní fuckulta

18. 11. 2010

Sukmisstří sága : Nový ročník

 

Tak nevím, jestli má stylovým nadpisem demonstrovaná snaha zavděčit se pre i post pubertálním fanynkám upířích hezounků dopadne na úrodnou kundu…pardon, půdu. Faktem je, že nějaké ty pištící obdivovatelky bychom přivítali s otevřenou náručí, stejně jako není pochyb o tom, že za naše trvale nadstandardní výkony bychom si je i plně zasloužili. Ovšem dneska už se na nás neuráčí ani obligátní Ruty-Šuty a její dvorní dámy; halt asi špatná PR strategie.

 

To jen tak na okraj k zahájení v pořadí již asi šestého ročníku HFbL, vysoce prestižní soutěže, která drží neotřesitelný primát v divácké oblíbenosti mezi všemi kolejními sporty. Svoji nemalou až zásadní zásluhu na tom má i vrchní Krupič se svojí mordpartou a jeho s citem čepované Svijany za lidový peníz. Ani kolaps pivní techniky během druhého soutěžního večera neodradil davy florbalových zvědavců a nadšenců z tribun Vozák Areny, která tak opět praskala ve švech.

 

Náš kádr nedoznal prakticky žádných změn. Vlastně odešel akorát Marty, který ovšem stejně vloni po základní části podivně vysublimoval a do play-off už za nás vůbec nenastoupil.. Navzdory doslova fernetické snaze se nám do zahájení soutěže nepodařilo sehnat gólmana pro základní část. Nepříjemnost ! Toho večera ještě vyšperkovaná absencí marodů Zdeňka a Šimáka. Takže nás bylo všehovšudy šest. Po dlouhém zvažování všech kdyby nakonec padlo rozhodnutí, že jeden z nás se obětuje a vleze do smradlavého a zapoceného brankářského mundůra. Tím šťastlivcem jsem byl na vlastní žádost vybrán Já.

 

Za soupeře nám los určil mladou neznámou – nově vzniklý soubor Strojní Fuckulta. Ovšem stačilo pár úvodních minut zápasu a modří už věděli, kam tyto pardály a jednu pardálí slečnu, očividně morální vůdkyni celého souboru, typologicky zařadit. Podrobně popisovat, jak zápasy s tímto druhem soupeřů vypadají, by bylo nošením eurodotací do Atén., proto jen stručně : tuhé obranné zákopy před vlastní kysnou, občasné nadšené sprinty do útoku, s míčkem či bez něho a zhruba 90 % držení balónku na našich hokejkách. K tomu ještě připočítejte naši klasickou dávku ležérnosti, a máte zápas jako na dlani.

 

Na hřišti se toho od úvodního hvizdu opravdu mnoho zajímavého nedělo a místy superpomalá rozehrávka našich zadáků mě přiváděla k šílenství. I přes gaučový přístup jsme si v útoku vytvořili šancí víc, než dost. A protože se nám sem tam podařilo i něco proměnit, drželi jsme v první půli docela pohodové vedení o dva, tři góly. Sebekriticky musím podotknout, že prakticky každá střela, co střela, každé nahození míčku na naší bránu, skončilo v síti, byť mnou do šibenice provokativně zavěšený banán netrefil nikdo.

 

Jak šel čas, tak se do hlavní role v zápase neomylně obsadil pro tento večer do obrany postavený Bajglis. Vše načal několika povedenými akcemi a gólovými kombinacemi s Izzim a ještě před odchodem do šaten stihl zavěsit i na druhé straně, to mě překvapil precizně umístěnou placírkou na bližší tyč. Po této blamáži jsem již ztratil i poslední zbytky chutě do chytání a do druhé půle Sukmisstři nastoupili v již pomalu tradičním rozestavení 0 + 6.

 

A tragikomické představení s Lukasem v hlavní roli pokračovalo i po přestávkovém bloku. A pokračování to bylo opravdu výstavní ! Těžký volej zády k bráně a ještě k tomu z nemožného úhlu – prakticky neřešitelná situace pro většinu normálních florbalových smrtelníků. Ne tak pro našeho hrdinu dne, který i z této situace neomylně trefil síť a rozjásal tak zaplněné ochozy. Škoda jen, že se jednalo o naši branku…Takže druhý vlastenec a bylo srovnáno. A protože se za pár chvil někdo ze strany soupeře omylem trefil do míčku a poslal ho směrem na naší bránu, rázem jsme byli o gól pozadu !

 

Když se zápas blížil ke konci a vše začalo zavánět směšným debaklem, vzal si Bajglis po chvíli oddychu opět slovo a dvěma zásahy z dálky pootočil korouhev skóre opět naším směrem. Poté se ještě trefil Dan Bartoň, nikým nehlídán mezi kruhy šel do báječného vytočení a brutální ranou na zadní tyč rezolutně utnul veškeré byť teoretické snahy soupeře o vyrovnání. V úplném závěru jsme ještě přidali jeden gól a bylo hotovo. Na svět se vylouplo usmolené vítězství 8:5. Ale vzhledem k dění na hřišti si troufám tvrdit, že diváci se museli královsky pobavit.

 

zpět