Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sukmisstři - Miss3 první zápas

24. 4. 2009

Sukmisstři vs MISS3 : Smrt si říká Šimák

 

 

 

Harcovka nabrala zběsilé tempo a každá středa jen nyní hracím dnem pro všechny zbývající týmy. Pavouk tePlay-off spletl své sítě a svedl nás opět po roce do bratrovražedného souboje s týmem Miss3 - naším bývalým působištěm. Oproti loňsku se jejich řady opět o něco rozrostly, takže měli hráčů snad na tři útoky. Dlužno dodat, že jejich výkony v základní části rozhodně neodpovídaly síle mužstva s několika mazanými borci v čele s Pavlem Bouškou. Naopak my jsme se po záblesku z minulého zápasu opět nesešli v kompletní sestavě, tentokrát si absenci vybral Zdeněk, který měl sračku. Tribuny byly našlapané jako před 20ti lety na Hillsborough a nám tradičně nefandil nikdo. Teda skoro nikdo.

 

 

 

Do zápasu jsme vkročili tou správnou nohou. Hned v první minutě Izzi u mantinelu přistrčil Šimákovi a ten povedeným švihem nad lapačku otevřel svůj gólový účet. Náš přístup se oproti předchozím, přiznejme si to, zahřívacím zápasům zlepšil o desítky procent, soustředěně jsme kombinovali, žádný míček pro nás nebyl ztracený a do každého souboje jsme šli s patřičnou tvrdostí. O tom se ostatně hned v zápětí přesvědčil Šíťa, kterému Zelí luxusním bodyčkem a´la Tonda Stavjaňa lehce rozhodil fasádu a šel pykat na dvě minuty na hanbu. Nejen medvědi, ale asi ani Miss3 nevědí, že oslabení je naše tajná zbraň ! To také hned názorně demonstroval Lukas; pěkně si pokryl míček, prošel přes půlku hřiště a střelou do podobného místa jako Šimák navýšil naše vedení. A to prosím pěkně běžela snad teprve druhá minuta zápasu ! Hru v početní nevýhodě jsem přečkali v klidu a v pohodě, aby nás o chvíli později oslabil svým typickým způsobem Izzi, když velkým obloukem se mu vyhýbajícího soupeře rozmáznul o manťák podobně jako svištící placáčka dotěrný hmyz. I v této přesilovce jsme dokázali protivníky bez větších problémů spacifikovat. Naše obranná hra byla i v dalším průběhu doslova učebnicová a Miss3, kteří se nás snažili rozebírat dlouhými krosy se nemohli dlouho vůbec dostat do pořádné šance. Změnil to až Pavel, který si s míčkem nabruslil za modrou a povedenou ranou švihem snížil náš náskok. Naše reakce na sebe nenechala dlouho čekat - rozehrávkou z rohu jsem našel Šimáka a ten poněkud netradičně nohou bez problémů zavěsil. Protože tam ale nebyl aktivní pohyb ve smyslu kopnutí, byl gól uznán. Ještě do přestávky s krásnou akcí blýskl opět Pavel, to když ve velké rychlosti bravurní kličkou vykoupal Zelího, ovšem místo vlastního zakončení nahrál nějakému šmudlikovi, kterej si to ani pořádně nezpracoval a veškerou snahu svého opáleného kolegy zhatil. S vedením 3:1 jsme se odebrali do kabin.

 

 

 

I do druhé půle jsme naskočili patřičně nažhavení, ovšem naše nadšení lehce zchladila nešťastná událost za naší bránou. Bajglisovi se při nahrávce svezl míček a místo na hůl přihrávku anticipujícího Suka se vydal směrem ke Kebabově bráně, lišácky přelezl jeho nohu a od zad se mu odrazil do sítě – 3:2. Kdo by však čekal, že nás tento hloupý vlastenec zdrtí, ten by se šeredně přepočítal. Se včasnou odpovědí přispěchal kdo jiný než Šimák, když zády k brance nádherně bekendem napálil letící mičudu a opět přinesl na naše hole potřebný klid. I nadále se hrál florbal, který se musel líbit. Šli jsme nekompromisně za svým cílem a šancí po rychlých kontrech do čím dál tím otevřenější obrany Misstrů přibývalo. Zejména Izzi však neměl svůj tradiční střelecký den – největší šanci po výborné příhře od Zelího poslal do tyče a i v několika následujících situacích mu vždy chyběl ten pověstný kousek štěstíčka. Nemuselo nás to však mrzet, protože toho večera řádil střeleckou múzou políbený Šimák. Ten také stylově uzavřel skóre a po zmatku ve středu pole napálil odražený míček k tyči, čímž završil svůj tetratrick (neplést s Terou Patrick !)

 

 

 

Zápas, na jaký jsme čekali v podstatě od začátku soutěže tedy skončil naším zaslouženým vítězstvím a myslím, že nás ani přihlížející obscénenstvo nemohl neuspokojit. Konečných 5:2 je dle mého soudu pro soupeře ještě milosrdných, ovšem hlavní je vítězství a to se připisuje na naši stranu. Ovšem my nehodláme v žádném případě usnout na nějakých podělaných vavřínech, neboť již za týden se koná odveta ! Do té doby na viděnou.