Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sukmisstři - Kladiva

16. 2. 2008

Sukmisstři - Kladiva: Let the Hammers fall!

 

 

Po zvládnutí základní skupiny přišla na řadu další fáze. Úspěšné týmy se oddělily od žebroty a zformovaly se do dvou 6ti členných skupin Elity A. Díky „chytrému“ rozlosování byla naše část Elity (takto pod označením skupina H) nepochybně výrazně silnější, než ta druhá. Posuďte sami – kromě borců nás tu byli kamarádi z mokré čtvrti Vepřožrouti, další kaamové z MyšM.A.S.He, do elitní společnosti týmů patřící Kladiva a potom dva řekněme outsideři – Raz23uauaua, kteří překvapivě postoupili na úkor Delonů a FTJ Wesec.

A právě tým Kladivářů byl naším prvním soupeřem ve čtvrtfinálové skupině. Nutno podotknout, že na rozdíl ode všech předešlých soupeřů se zde již jednalo o protivníka té nejvyšší váhové kategorie. Vždyť Kladiva v dosavadní historii soutěže prohrály pouze dva  zápasy v normální hrací době a to vždy o gól. Náš tým, jak se již pomalu stalo zvykem, opět nenastoupil v nejsilnějším složení. Tentokrát chyběl Luba, který se patrně při expresním balení mp3 přehrávačů přehřál natolik, že dostal horečku. Po chvíli handrkování ho nakonec v obranné linii nahradil Lukas. Smutnou zprávou pak bylo, že naše řady již navždy opustil Andrej „AG“ Gulyáš, kterému přetrvávající problémy se zády nedovolily věnovat se florbalu na této vysoké úrovni i do budoucna. Přejeme mu tímto mnoho štěstí v soukromém i profesním životě ;-)

Asi by bylo nošením pizz do menzy uvádět, jak tento zápas začal. Pochopitelně gólem v naší síti ! Nyní to trvalo pouhých 88 sekund, než se jeden z protihráčů uKopp a trefou na zadní tyč pokořil Jelena. Poté jsme, také již tradičně, zahájili drtivou protiofenzívu ve snaze výsledek zvrátit, ovšem tentokrát jsme se již nedostávali do takového tlaku jako v zápasech předešlých. Přesto se nám několikrát podařilo buď individuálně či kombinačně přechytračit defenzívu Kladiv, nicméně naše muška byla opět řádně vychýlená a balónky svištěly nějakých deset dvacet čísel nad soupeřovou brankou. A co již mířilo na cíl, to zneškodnil velice slušně čapající gólman. Na  hole se nám již pomalu začala vkrádat plíživá nervozita. Až v poslední minutě první půle byla naše neutuchající snaha odměněna. Poté, co jsme uzmuli do autu odpálený míček zuřivě ho bránícímu časoměřiči Kopeckému mi Suk přiťukl rozehrávku na střed a já bez meškání napálil balónek na soupeřovu svatyni. Brankář měl na chvíli zakrytý výhled, čehož hbitě využil u branky kempující Zdéna, uzmul odražený balónek a jeho zlaté děčínské ručičky ho již doručily na správné místo – 1:1. Opravdu jsme si oddechli, bylo to právě včas, do konce první části zbývalo pouhých 16 sekund !

Do druhé půle jsme proto mohli vkročit již poněkud klidnější a na hře to bylo vidět. Stále šlo o velice vyrovnaný souboj, který lehce na naši stranu nakláněly jen výkony některých našich ofenzivních lídrů. Nejhezčí akci zápasu si pro sebe uzurpoval Bajglis  - za Jelenovou svatyní vybojoval míček a pak se se svojí typickou drzostí pustil do protiútoku, přičemž si to namířil rovnou před naší bránu, kde jen s obrovskou dávkou štěstí prošel přes dotírající soupeře, pak se kličkou na půlce zbavil ještě jednoho otrapy a luxusním pasem přes šířku hřiště vyzval Zelího ke skórování. Pro ex-útočníka Delonů pak již bylo vstřelení gólu vysloveně primitivní záležitostí. Po vedoucím gólu se hra ještě více vyrovnala a soupeř začal vystrkovat bůčky, teda růžky. Byli jsme to však opět nezadržitelní my, kdo udeřil. To když již zmiňovaný párkožrout Green pláchl po levé straně a předložil na sparťanském podnosu míček Zdeňkovi, který svým druhým zásahem v zápase zvýraznil naše vedení na 3:1. Kladivounům se takový stav pochopitelně ani za mák nezamlouval a do závěrečných fází mače proto vložili veškeré své síly, aby s výsledkem ještě něco udělali. Podařilo se jim to prakticky vzápětí, když lehčí ležérnost v naší obraně potrestal po hezké souhře Švanda dudák. I přes následující hektický závěr se nám podařilo nejtěsnější vedení uhájit až do závěrečné sirény.

Vítězství 3:2 opět potvrdilo, že proti silnějším soupeřům stále nemůžeme najít optimální střeleckou pohodu a v zakončení poněkud tápeme. Na druhou stranu jsme sehráli kvalitní zápas s jedním z nejlepších týmů v soutěži a vítězství je bezpochyby velmi cenné. To jako každopádně !

 

zpět